اطلاعاتی در مورد تابلو راهنمای طبقات

بدون شک تا کنون در ساختمان‌های مختلف با انواع تابلو راهنمای طبقات و اتاق‌ها برخورد کرده‌اید و برای یافتن محل یا اتاق موردنظرتان  از آن‌ها کمک گرفته‌اید. در این صورت، به‌خوبی می‌دانید که اطلاعات تابلو راهنمای طبقات برای سهولت در پیدا کردن طبقات، واحدها، اتاق‌ها و بخش‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود.

امروزه با توجه به بزرگ و پیچیده شدن ساختمان‌ها، هر ساختمان اداری، تجاری و یا مسکونی به مجموعه‌ای از تابلوها نیاز دارد تا افراد مراجعه کننده به‌راحتی بتوانند اتاق مورد نظر خود را بیابند و از سردرگمی و ازدحام در اتاق‌های دیگر جلوگیری شود. این تابلوها با نام تابلو راهنمای طبقات شناخته می‌شوند.

افرادی که به یک ساختمان و یا مرکز اداری مراجعه می‌کنند از اولین لحظه ورود باید به قسمت‌های مختلفی مراجعه کنند. بهترین شیوه برای معرفی قسمت‌های مختلف ساختمان برای دسترسی آسان‌تر مراجعین، استفاده از تابلوی راهنمای طبقات است.

نمونه ای از یک تابلو راهنمای طبقات
تابلو راهنمای طبقات

انواع تابلو راهنمای طبقات کدم‌اند؟

انواع تابلو راهنمای طبقات به دسته‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند که می‌توان گفت وجه اشتراک تمامی آن‌ها، استفاده از خدمات برش لیزری در ساخت آن‌ها است. کارهایی مانند برش پلکسی، حکاکی چند سبکی و غیره از جمله این خدمات به شمار می‌آیند.

در این بخش انواع تابلو راهنمای طبقات را معرفی می‌کنیم و در مورد هر یک توضیحاتی خواهیم داد.

تابلو راهنمای ورودی اتاق‌ها و بخش‌های اداری

این نوع تابلو راهنمای طبقات به دو بخش دیواری و آویز دو طرفه تقسیم می‌شود. تابلو واحد اداری، تابلو کلاسی، تابلو ورودی دفتر، تابلو پزشکی درب مطب چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای این مدل تابلوها هستند.

نمونه تابلو راهنمای اتاق به‌صورت زیر است:

تابلو راهنما ساختمان
تابلو راهنما ساختمان

تابلو راهنمای دیواری ورودی اصلی

این مدل تابلو راهنمای طبقات جهت نصب در سالن انتظار و یا ورودی اصلی ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. این تابلوها برای راهنمایی مراجعه کنندگان به بخش‌های اصلی و در برخی موارد، بخش‌های فرعی ساختمان به کار می‌روند.

تابلوهای آویز راهنمای مسیر

این نوع تابلوهای راهنما در راهروهای ساختمان یا قسمت‌های مختلف پارکینگ نصب می‌شود. کاربرد اصلی این تابلو کمک به مسیریابی و راهنمایی مراجعین به بخش‌های اصلی ساختمان است.

تابلو راهنما کیلینک پزشکی
تابلو راهنما کیلینک پزشکی

انواع تابلوهای راهنمای ایمنی

مسلماً رعایت نکات ایمنی در ساختمان‌ها جزو اولویت‌های مدیریتی به شمار می‌رود.. استفاده از تابلوهای راهنمای ایمنی می‌تواند به تکمیل این امر مهم در ساختمان‌های مختلف کمک کند. برخی از کاربردهای این تابلوها نشان دادن موارد ایمنی مانند مسیرهای خروج اضطراری، شیر آتش‌نشانی، راه‌پله‌ها و آسانسورها و موارد دیگر است.

پلاک راهنما

پلاک‌های راهنما زیرشاخه‌های تابلو راهنمای طبقات هستند. این نوع پلاک‌ها معمولاً، از جنس چند سبکی طلایی و یا نقره‌ای ساخته می‌شوند و استفاده‌های فراوانی دارند.

کاربردهای پلاک راهنما

پلاک شماره واحد

پلاک اعداد انباری و واحدهای انبارداری

پلاک‌های راهنمای وسایل و تجهیزات ساختمان

پلاک راهنمای واحدهای درون‌سازمانی

پلاک‌های اخباری ایمنی

تابلو راهنما
تابلو راهنما

مزایای استفاده از تابلو راهنمای طبقات

امروزه تکریم ارباب‌رجوع و توجه به نیازهای مشتریان و مراجعین از اولویت‌های کاری و سازمانی هر مجموعه‌ای است. مشتریان یک واحد تجاری و یا مراجعین اداره‌ها و سازمان‌ها در اولین لحظه ورودشان به هر ساختمانی به اطلاعاتی در مورد آن مجموعه نیاز دارند.

این اطلاعات شامل دو بخش اطلاعات اولیه و اطلاعات اصلی می‌شوند. اطلاعات اولیه شامل ورودی‌ها، راه‌پله‌ها، محل قرارگیری آسانسور، پارکینگ، خروجی‌های اضطراری و غیره است. با  استفاده از انواع تابلو راهنمای طبقات و اتاق‌ها، این اهداف مهم محقق می‌شوند.

تابلو سازی ژیوار

تابلو سازی ژیوار یکی از فعالان برجسته در زمینه طراحی، ساخت و نصب انواع تابلو چلنیوم و
محصولات مشابه، در این مقاله اطلاعاتی را در مورد تابلو راهنمای طبقات فراهم کرده است. برای کسب
اطلاعات بیشتر یا آگاهی از قیمت محصولات و نیز سفارش محصول مورد نظر خود می‌توانید
با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما مشورت کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید

پروژه نظام پزشکی
پروژه نظام پزشکی