اطلاعاتی در مورد تابلو کامپوزیت

در صنعت تابلو سازی  و ساخت انواع تابلو تبلیغاتی، مواد مختلفی با قابلیت‌ها و جنس‌های متفاوت استفاده می‌شوند که هر کدام از آن‌ها مزیت‌ها و کاربردهای منحصر به خود را دارند. یکی از این مواد پرکاربرد  کامپوزیت است که در نمای ساختمان‌ها، اجرا تابلو کامپوزیت و طراحی‌های داخلی به کار می‌رود.

دلایل محبوبیت تابلو کامپوزیت

محبوبیت و استفاده از تابلوهای کامپوزیت که از ورق‌های کامپوزیت ساخته می‌شود نیز مانند سایر تابلوها از جمله تابلو فلکسی، تابلو حروف برجسته، تابلو ترموود و تابلو لایت باکس به‌سرعت در حال افزایش است و بیش از گذشته مشتریان را به سوی خود جذب می‌کند. برخی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت استفاده از تابلو کامپوزیت عبارت‌اند از دسترسی آسان به ورق‌های کامپوزیت، هزینه کمتر، پایداری و ثبات بالا در شرایط مختلف آب و هوایی، سرعت آماده شدن سفارش‌ها و تنوع در رنگ و زیبایی این تابلوها که همان‌طور که اشاره کردیم، ماندگاری و دوام بالایی نیز دارند.

اجرای نما کامپوزیت بانک انصار
اجرای نما کامپوزیت بانک انصار

تابلو کامپوزیت با زیرسازی فلزی ساخته می‌شود  و روی آن را با ورق کامپوزیت می‌پوشانند که زمینه اصلی تابلو کامپوزیت و نمای کامپوزیت را تشکیل می‌دهد. زمینه اصلی تابلو کامپوزیت  را با حروف برجسته  نور دار  و یا بدون نور ایجاد می‌کنند.

ساخت این تابلو که امروزه به دلایلی مانند تنوع رنگ، سبک بودن، مقاوم در برابر شرایط جوی مختلف و شکل‌پذیری خوب جایگاه خوبی را در بین مشتریان انواع تابلو تبلیغاتی به دست آورده است، باعث شده است که بسیاری از تابلوسازان داخلی از این نوع مصالح به‌عنوان پیکره اصلی تابلو استفاده کنند.

اجرا نما و تابلو کامپوزیت نمایندگی سامسونگ
اجرای نما و تابلو کامپوزیت نمایندگی سامسونگ

مزایای کلی تابلو کامپوزیت

1) یک آلیاژ سبک، بادوام و مقاوم است.

2 ) قابلیت شکل‌پذیری و فرم دهی با نماهای مدرن و به‌روز دنیا را دارد.

3) تنوع در رنگ‌بندی صالح و متناسب با هر نوع نمای ساختمان

4) یک پوشش و بستر مناسب برای نصب انواع حروف تبلیغاتی است.

5) پوششی برای نماهای داخلی و سطوح مسقف

6 ) اتصالات مناسب برای هر نوع زیرسازی

ساخت و نصب تابلو کامپوزیت با حروف استیل طلایی
ساخت و نصب تابلو کامپوزیت با حروف استیل طلایی

گزینه ضد حریق بودن در تابلوهای فلزی امری بدیهی است؛ اما به دلیل اجرا تابلو کامپوزیت داشتن مقاومت دمایی بالا، برخلاف سایر تابلوهای فلزی مانع رسیدن سریع حرارت به تجهیزات داخلی تابلو می‌شود و در صورت بروز آتش‌سوزی  به علت نداشتن  CFC مشکلی به وجود نمی‌آورد. علاوه بر این، کامپوزیت با توجه با انعطاف‌پذیری نمی‌شکند.

ظاهر تابلوهای کامپوزیت به دلیل خاصیت پاک‌سازی خودکار کامپوزیت، براق و زیبا می‌ماند، گردوغبار تقریباً هرگز به تابلو کامپوزیت نفوذ نمی‌کند و در صورت برخورد با تابلو به آسانی حتی با آب باران تمیز می‌شود.

نما رستوران ترکیب ترمووود با کامپوزیت
نما رستوران ترکیب ترمووود با کامپوزیت

تابلو سازی ژیوار

تابلو سازی ژیوار یکی از فعالان برجسته در زمینه طراحی، ساخت و نصب انواع تابلو چلنیوم و
تابلو تیلبغاتی، در این مقاله اطلاعاتی را در مورد تابلو کامپوزیت فراهم کرده است. برای کسب
اطلاعات بیشتر یا آگاهی از قیمت محصولات و نیز سفارش محصول مورد نظر خود می‌توانید
با استفاده از بخش تماس با ما با کارشناسان ما مشورت کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید.