نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم

نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم – مجموعه عظیم تابلوسازی ژیوار با افتخار اعلام می نماید که کلیه نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم را با ارزانترین قیمت در بین تابلوسازی ها تا 30% تخفیف ویژه در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات آموزش حرفه ای ساخت چلنیوم-وسایل مورد نیاز ساخت تابلو چلنیوم-منبع تغذیه تابلو چلنیوم-آموزش تابلوسازی تبلیغاتی-نحوه نصب ترانس ال ای دی-چراغ چلنیوم-اموزش نصب اس ام دی-نقشه سیم کشی تابلو ال ای دی که تخصص مجموعه بزرگ تابلوسازی ژیوار می باشد خواهیم پرداخت.

نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم – تابلوسازی ژیوار هم اکنون با بیش از 15 سال سابقه درخشان در طراحی و ساخت انواع تابلو چلنیوم – تابلو پلکسی – تابلو استیلتابلو راهنمای طبقات – تابلو لایت باکس – تابلو کامپوزیت – تابلو نئون – تابلو مغازه و تابلو فلزی فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع آموزش حرفه ای ساخت چلنیوم-وسایل مورد نیاز ساخت تابلو چلنیوم-منبع تغذیه تابلو چلنیوم-آموزش تابلوسازی تبلیغاتی-نحوه نصب ترانس ال ای دی-چراغ چلنیوم-اموزش نصب اس ام دی-نقشه سیم کشی تابلو ال ای دی خواهیم پرداخت. ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع حروف برجسته تابلو را باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و… می باشیم.

نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم – مجموعه عظیم تابلوسازی ژیوار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه و فروش نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش حرفه ای ساخت چلنیوم-وسایل مورد نیاز ساخت تابلو چلنیوم-منبع تغذیه تابلو چلنیوم-آموزش تابلوسازی تبلیغاتی-نحوه نصب ترانس ال ای دی-چراغ چلنیوم-اموزش نصب اس ام دی-نقشه سیم کشی تابلو ال ای دی با ما همراه باشید. ما در مجموعه بزرگ تابلوسازی ژیوار با بیش از 15 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم را در مجموعه تابلوسازی ژیوار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد.

سیم کشی تابلو چلنیوم RGB

حروف های برجسته در کارگاه های تابلو سازی از نظر نور پردازی در مدل های مختلفی ساخته می شوند.در آموزش های قبلی روش سیم کشی تابلو چلنیوم تک رنگ را توضیح دادیم و در این بخش قصد آموزش سیم کشی تابلو چلنیوم با اس ام دی RGB را داریم.

برای ساخت تابلو چلنیوم RGB نیاز به اس ام دی بلوکی RGB و کنترلر آر جی بی با آمپر مورد نیاز (با توجه به تعداد SMD ها) داریم.همچنین باید در نظر داشت که در صورت وجود تعداد بالای SMD ها باید از تقویت کننده آمپلی فایر نیز استفاده کرد که در ادامه آموزش توضیحات کاملی در این مورد خواهیم داد.

اس ام دی های بلوکی RGB از چهار سیم 1-مثبت 2-R (قرمز) 3-G (سبز) 4-B (آبی) تشکیل شده اند.که جریان تقریبی مصرفی هر 20 عدد اس ام دی برابر با 1.5 آمپر است.حال فرض کنیم تابلو چلنیومی با تعداد 600 اس ام دی آر جی بی، 2 عدد منبع تغذیه 33 آمپر، یک عدد کنترلر 24 آمپر و یک آمپیلی فایر 30 آمپر در اختیار داریم.

برای سیم کشی این تابلو ابتدا اس ام دی ها را به دو دسته تقسیم می کنیم.در این آموزش اس ام دی ها به یک دسته 250 تایی با جریان مصرفی تقریبا 19 آمپر و یک دسته 350 تایی با جریان مصرفی تقریبا 26 آمپر تقسیم شده اند.در ابتدا SMD ها را مطابق با رنگ سیم ها به کنترلر وصل می کنیم.

آموزش حرفه ای ساخت چلنیوم-وسایل مورد نیاز ساخت تابلو چلنیوم
آموزش حرفه ای ساخت چلنیوم-وسایل مورد نیاز ساخت تابلو چلنیوم

سیم زرد (+) به V+، سیم قرمز به R سیم سبز به G سیم آبی را به B کنترلر وصل می کنیم و همچنین دو رشته سیم از قسمت مثبت و منفی کنترلر به منبع تغذیه. در این مرحله سیم کشی دسته 250 تایی به اتمام می رسد.همین مراحل را برای دسته 350 تایی نیز انجام می دهیم، با این تفاوت که SMD ها را به خروجی آمپلی فایر با یک منبع تغذیه جدا گانه متصل می کنیم.

در مرحله آخر برای روشنایی کامل تابلو چلنیوم باید دسته 350 تایی اس ام دی ها را به آمپلی فایر متصل کنیم، برای این کار سیم های RGB و مثبت را از ورودی آمپلی فایر به سیم های مشابه خروجی کنترلر وصل می کنیم.در اینجا مراحل سیم کشی تابلو چلنیوم RGB به اتمام رسیده و فقط کافیست برای تغییر رنگها از ریموت کنترل مربوط به کنترلر استفاده کنیم.در آخر باید گفت که برای سیم کشی تابلو چلنیوم با تعداد اس ام دی بالاتر نیز از همین روش (با اضافه کردن آمپلی فایر مورد نیاز) استفاده می شود.همچنین باید در نظر داشت که قیمت تابلو چلنیوم RGB با توجه به متریال مصرفی در تابلو سازی متغیر خواهد بود

نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم – وسایل مورد نیاز ساخت تابلو چلنیوم متنوع و زیاد هستند که تابلو سازی ژیوار با به کارگیری بهترین و با کیفیت ترین ابزارهای تابلو سازی سفارشات مشتریانش را با بهترین نحو به انجام می رساند.

وسایل مورد نیاز ساخت تابلو چلنیوم

در میان روش های تبلیغات متعددی که موجود است، تابلوسازی بهترین و ماندگارترین نوع تبلیغات است. برای آشنایی بیشتر با لغات و اصطلاحاتی که در این حوزه وجود دارد و ممکن است شما در مورد آنها شنیده باشید و درک درستی از مفهوم آنها نداشته باشید، در این مبحث قصد داریم در مورد برخی اصطلاحات رایج، متریال ها و ابزارهایی که در حوزه تابلوسازی مورد استفاده واقع می شود توضیحاتی ارائه دهیم با ما همراه باشید.

ابزارهای خم و زاویه زن حروف برجسته چلنیوم، که جهت خمکاری و زاویه دادن به حروف برجسته ساخته شده از قبیل چلنیوم، استیل، گالوانیزه، آلومینیوم و دیگر موارد بکار می روند.

دستگاه پانچ بادی :

جهت سوراخ کاری و حروف سازی صفحات فلزی و استیل کاربرد داشته و همچنین می توان از این وسیله به جای دریل استفاده نمود.

دستگاه چند منظوره جوش تفنگی :

از این وسیله برای هویه کاری و لحیم کاری فلزاتی همچون  استیل، تیتانیوم، مس، گالوانیزه و غیره استفاده می گردد.

ابزار خم سریع دستی چلنیوم :

این ابزار کمک می کند که به راحتی بتوان چلنیوم، استیل، فولاد، آلومینیوم، آهن و غیره را خم کرده که عموما برای خم کردن چلنیوم و آلومینیوم بکار می رود.

کاتر پلاتر یا برش کامپیوتری :

وسیله ای است برای برش دادن برچسب های روز رنگ، شب رنگ و یا برچسب های فسفری.

دستگاه چاپ لارج فرمت :

برای چاپ بر اساس نوع رنگ مورد استفاده قرار گرفته که دریک سری از چاپ ها، حلال رنگ آب است اما در یک سری دیگر حلال کننده سالونت می باشد.

دستگاه حکاکی :

جهت حک حروف مورد استفاده واقع میگردد. شیشه های خامی که به شکل کره ای و توخالی بوده و در کارگاه تابلوسازی توسط حرارت و فشار هوا به فرم مدنظر جهت ایجاد حروف شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

اره برقی :

یکی دیگر از ابزارهای برش می باشد که روند سریعتری نسبت به برش با دست را داراست.

نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم – منبع تغذیه تابلو چلنیوم به چه وسیله ای تامین می شود؟!

منبع تغذیه تابلو چلنیوم

منبع تغذیه (ترانس): منبع تغذیه یا آداپتور وسیله ای ست که برای کاهش ولتاژ در وسایل الکترونیکی استفاده می شود. در واقع منبع تغذیه یا آداپتور ولتاژ برق متناوب را به ولتاژ مستقیم تبدیل می کند. استفاده از آداپتور نسبت به باطری صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

در تابلوهای ال ای دی نیز برای تامین ولتاژ مصرفی ماژول ها و برد کنترل نیاز به یک آداپتور مناسب داریم؛ و باید در نظر داشت که عمر مفید تابلو و کیفیت نمایش ماژول ها بستگی زیادی به این آداپتور انتخاب شده برای تابلو دارد. در انتخاب آداپتور مناسب برای انواع تابلوهای ال ای دی باید به دو مولفه ی ولتاژ و جریان به طور همزمان توجه کرد.

باید به این نکته توجه کرد که تعداد منبع تغذیه (ترانس) به کار رفته در یک تابلوی ال ای دی به آمپر آن، تعداد ماژول های به کار رفته در تابلو و همچنین میزان درخشندگی ماژول ها بستگی خواهند داشت

نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم – گروه تابلو سازی ژیوار با استفاده از چراغ چلنیوم، نور و زیبایی را به تابلوهای تبلیغاتی تولید شده خود می دهد و با استفاده از این روش به کسب و کار مشتریان و خریدارانش رونق می بخشد.

چراغ چلنیوم

لامپ های نئون که درعین نور زیاد و زیبایی و جلب توجه، بسیار ترد و شکننده بودند و با کوچکترین ضربه شکسته و گاز آن خالی میشد. لامپ های نئون از ترانس های هسته ای با ولتاژ های بالا تغذیه می شدند. معمولا بر اثر شوک دادن قسمت الکترود به بدنه نئون و یا فلزات اطراف باعث شکستن خود لامپ میشد.

اوایل دهه هشتاد لامپ های ال ای دی LED وارد صنعت تبلیغات و مخصوصا تابلو سازی شدند. ال ای دی های شاخه ای جای لامپ های نئون داخل حروف پلاستیک را گرفتند. پس از آن شرکتهای چینی ال ای دی های جدیدی بنام اس ام دی SMD تولید و روانه بازار کردند. یک شاهکار در زمینه ایجاد نور دلخواه داخل حروف بود. منبع تغذیه اس ام دی ها ترانس های ۱۲ ولت است مصرف آنها بسیار کم میباشد. به همین دلیل اگر صحیح سیم کشی و تقسیم آمپر شود دیگر مشکل حرارت، اتصالی و سوختن نخواهند داشت.

منبع تغذیه تابلو چلنیوم-آموزش تابلوسازی تبلیغاتی-نحوه نصب ترانس ال ای دی
منبع تغذیه تابلو چلنیوم-آموزش تابلوسازی تبلیغاتی-نحوه نصب ترانس ال ای دی

روشنایی تابلو چلنیوم

نحوه سیم کشی و تقسیم جریان: پس از آنکه پی وی سی حروف چلنیوم برش خورد نوبت به چسباندن لامپ های اس ام دی میرسد. چنانچه فواصل بین SMDها بیشتر از حد معمول شود پس از نصب خواهیم دید که حروف چلنیوم دارای نقاط تاریک و کم رنگ خواهد شد.

در ضمن برای حروفهایی که اس ام دی بیش از حد مجاز نصب بشود نور آن هم بیش از حد معمول میشود که این خود در دید شب حاله ای از نور را تولید میکند که مانع دید حروف ها میشود به همین دلیل باید تناسب حروف و اس ام دی ها رعایت بشود و این امر تنها با تجربه و گذشت زمان بدست می آید البته ما در این زمینه تبحر داریم.

نحوی سیم کشی تابلو چلنیوم – تیم اجرایی تابلو ژیوار با تجربه چندین ساله در اجرای پروژه های مختلف نورپردازی و روشنایی در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت همچنین آموزش نصب اس ام دی، می تواند به شما مشاوره و پروژه را در کمترین زمان ممکن اجرا کند.

آموزش نصب اس ام دی

برای نور پردازی به صورت نورمخفی استفاده می شود. با سیستم ریسه اس ام دی 12 ولت می توان از نورپردازی غیر مستقیم استفاده نموده و منابع نوری مستقیم را حذف نمود. نور ریسه اس ام دی 12 ولت به صورت تک رنگ و RGB است، توان مصرفی پایین باعث صرفه جویی در برق می شود، هر متر طول ریسه اس ام دی 12 ولت دی قابلیت سفارش است و در طیف های نوری مختلف درجه حفاظت ip65 و ip67 قابلیت برش است. در هر رول تراکم 30، 60 و 120 ال ای دی وجود دارد.

اس ام دی نواری را می توان در طراحی سیستم روشنایی هر منزلی استفاده کرد. این لامپ ها به روشن کردن قسمت های مختلف مثل زیر کابینت آشپزخانه کمک می کنند. از آنجا که اندازه این لامپ ها کوچک است در صورت نصب صحیح می توان آن ها را مخفی کرد. بعلاوه لامپ های LED نسبت به سایر لامپ ها مزایای مختلفی از جمله مصرف انرژی کمتر و نصب آسان دارند که آن ها را نسبت به سایر لامپ ها مناسب تر می کند.

اس ام دی شاخه ای امروزه در نورپردازی ها،خصوصا در ویترین ها، سقف مغازه ها،نور مخفی منازل و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. ال ای دی شاخه ای از یک PCB آلومینیومی،  SMD LED و یک مقاومت SMD تشکیل می شود. هر سه عدد SMD LED با یک مقاومت سری شده اند و مجموع این بلوک های ۳ عددی با هم موازی شده اند تا شاخه ای با ۱۲ ولت راه اندازی شود.

اس ام دی های شاخه ای در چیپ های مختلفی مانند ۵۶۳۰ , ۴۰۱۴ , ۷۰۲۰ ,۳۵۲۸ ,۸۵۲۰ , … تولید و در آمپر های مختلف عرضه شده اند. حال میخواهیم آمورش نور پردازی با این محصولات را برای دوستان علاقه مند آغاز کنیم. برای این کار به اس ام دی شاخه ای مورد نظر،هیت سینک،یک آداپتور یا سوئیچینگ ۱۲ ولت و ترجیحا گوشواره هیت سینک و طلق هیت سینک نیاز داریم.

برای انتخاب هیت سینک مورد نظر نوع شاخه ای مورد استفاده بسیار مهم است. اگر از شاخه ای های جریان پایین استفاده کنیم، هیت سینک سبک و کم کیفیت تر برای کار ما کافیست، اما اگر از اس ام دی شاخه ای مانند ۴۰۱۴ و … استفاده کنیم، حتما باید از هیت سینک سنگین تر استفاده کنیم.

اس ام دی های شاخه ای را در هیت سینک قرار داده و آن ها را با هم موازی ( مثبت به مثبت و منقی به منقی ) می کنیم. سپس به انتخاب آداپتور و سوئیچینگ می رسیم، برای این کار و انتخاب درست تعداد شاخه های LED را در جریان آن ضرب می کنیم مثلا اگر ۴ شاخه ۱ آمپر داریم جریان کشی مدار ۴ آمپر می شود، یا اگر ۲۰ ال ای دی شاخه ای ۲ آمپر داریم جریان مدار ۲۰ آمپر می شود، با توجه به این که آداپتور ها و سوئیچینگ های موجود در بازار معمولا تمام حریانی که روی آن خورده را نمیدهند همیشه باید توجه داشته باشیم که از فرمول ۸۰ درصد استفاده کنیم، یعنی اگر ۴ آمپر نیاز داریم از یک آداپتور ۵ آمپر استفاده کنیم.

نکته ۱ : گوشواره ها برای بستن هیت سینک بر محل مورد نظر استفاده می شوند.

نکته ۲ : استفاده از طلق ها ضروری نیست اما نوع مات آن برای یکنواخت کردن نور و ضد آب کردن استفاده و نوع شفاف آن صرفا برای ضد آب کردن استفاده می شود.

در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ تابلوسازی ژیوار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم انواع تابلو چلنیوم – تابلو پلکسی – تابلو استیل – تابلو راهنمای طبقات – تابلو لایت باکستابلو کامپوزیت – تابلو نئون – تابلو مغازه و تابلو فلزی را با ارزانترین قیمت و تا 30% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر شرکت های فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از تابلو چلنیوم – تابلو پلکسی – تابلو استیل – تابلو راهنمای طبقات – تابلو لایت باکس – تابلو کامپوزیت – تابلو نئون – تابلو مغازه و تابلو فلزی را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 02177792267 – 09129613802  تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.