معرفی تابلو مغازه

برای معرفی خدمات و محصولات خود استفاده از تابلوهای محیطی یا همان تابلو مغازه بسیار مؤثر و ضروری میباشد. یک تابلو مغازه خوب که در موفقیت و فروش تاثیرگذار است باید خصوصیات زیر را داشته باشد.

طراحی اولین مرحله کار و یکی از مهم ترین بخش ها قبل از ساخت و اجرا می‌باشد.ایده و خلاقیت در طراحی و توجه به فرهنگ و سلیقه محیط زندگی اهمیت زیادی دارد.

تابلوهای مغازه تنوع بسیاری دارند و هر تابلوی تبلیغاتی مناسب هر شغلی نمیباشد.

تجربه و دانش تابلوساز و اطلاعاتی که خود فرد در این زمینه از افراد آشنا با این موضوع کسب کرده کمک زیادی می کند تا نتیجه بهتر گرفته شود.

مراحل اجرا تابلو مغازه ابتدا با نما یا همان زیر کار حروف شروع میشود.که متریال های مختلفی در بازار برای اجرا وجود دارد .

کامپوزیت ، چوب ترموود ، پولکی از جمله موارد مورد استفاده می‌باشد.بعد از اتمام نما زیر کار تابلو اجرا حروف و نصب آن بر روی این نما ها است .که قبلاً این حروف در کارگاه ساخته و آماده شده است .

انواع حروف عبارتند از: حروف چلنیوم ، حروف استیل ، حروف پلکسی یا همان نئون پلاستیک ، حروف فلزی و وگاسی و حروف نئون می‌باشد .هر کدام از این حروفها خود بصورت های مختلفی ساخته و اجرا میشود .

مثلا حروف چلنیوم شامل چلنیوم لبه پانچی ،حروف کریستالی و … است که در نمونه کار اجرا شده میتوان مشاهده کرده .یکی از موضاعات مهم دیگری که در تابلو مغازه باید به آن توجه کرد رنگها و ترکیب آنها در اجرای تابلو مغازه می‌باشد که بسیار مهم است.

گرانقیمت ترین تابلو بدون توجه به موضوع رنگها ممکن است نتیجه کار را بسیار ضعیف جلوه دهد.کیفیت اجناس و متریال کار شده در تابلو هم بسیار مهم است.

اجناس بی کیفیت صد در صد نتیجه کار را هر چقدر هم در طراحی و نکات دیگر توجه شده باشد پایین می آورد. توانایی تابلوساز هم چه در ساخت و چه در اجرا تابلو بسیار اهمیت دارد .

همه این موضاعات مطرح شده در نتیجه کار مهم است. و هر کدوم که ضعیف عمل شود در مجموع کار تاثیر گذار است از طراحی تا ساخت و نصب و اجرا .